Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Biblioteka

Biblioteka muzealna w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie jest biblioteką specjalistyczną o charakterze naukowym.

Księgozbiór biblioteki liczy obecnie ponad 10 tysięcy woluminów zgodnych z profilem muzeum. Biblioteka w swoich zasobach posiada bogaty zbiór publikacji z zakresu archeologii, historii, muzeologii, konserwacji zabytków, historii sztuki oraz regionalizmu.

Nabytki pozyskiwane są poprzez dary i wymianę z muzeami, bibliotekami  oraz drogą zakupu od wydawnictw i antykwariatów.

W czytelni księgozbiór udostępniany jest pracownikom naukowym, studentom, uczniom szkół średnich oraz wszystkim zainteresowanym historią ziemi głogowskiej.

W bibliotece przygotowano stanowisko komputerowe z bibliotecznym katalogiem umożliwiającym przeszukanie zasobów drogą elektroniczną.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w środy w godzinach:

09:00-11:00
13:00-15:00

KONTAKT:
Agnieszka Grasza, e-mail: agnieszka.grasza@muzeum.glogow.pl
tel. (76) 835-30-38 wew. 34

Artykuły

 • Nowości w muzealnej bibliotece

  „Miała strój bogaty, malowany w różne światy” – publikacja popularnonaukowa, poświęcona wczesnośredniowiecznej biżuterii oraz ubiorom kobiet z południowej części basenu Morza Bałtyckiego. Na 216 stronach zaprezentowano blisko 750 unikatowych muzealiów jubilerskich. Opracowanie towarzyszy wystawie czasowej, prezentowanej w Grodzisku w Sopocie – Oddziale Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Dodatkowym walorem wydawnictwa jest bogata szata graficzna.

  Czytaj Więcej o: Nowości w muzealnej bibliotece
 • Nowości wydawnicze

  Muzealny księgozbiór wzbogacił się o kolejne publikacje z zagranicznej wymiany wydawniczej. Dzięki współpracy z muzeami oraz instytutami naukowymi do biblioteki regularnie wpływają czasopisma i wydawnictwa zwarte, m.in. z Niemiec, Austrii, Chorwacji czy Słowenii.

  Czytaj Więcej o: Nowości wydawnicze
 • Regionalnie w czytelni

  Dwie najnowsze publikacje wydane przez Towarzystwo Ziemi Polkowickiej wzbogaciły zbiory biblioteki muzealnej. Pierwszy album „Polkowice i okolice do 1945 we wspomnieniach byłych mieszkańców” zawiera zbiór wspomnień bogato ilustrowanych fotografiami przedwojennych mieszkańców miasta i ziemi polkowickiej. Kolejne opracowanie „Polkowice. Kalendarium wydarzeń 2021” stanowi zestawienie najważniejszych wydarzeń z 2021 roku, jakie miały miejsce na terenie gminy. Autorem powyższych publikacji jest regionalista – Grzegorz Kardyś. Wydawnictwa dostępne są w muzealnej czytelni.

  Czytaj Więcej o: Regionalnie w czytelni

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-05-21 09:29przez:
Opublikowano:2015-05-21 10:39przez:
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:16654

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.