Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Nowości w muzealnej bibliotece

„Miała strój bogaty, malowany w różne światy” – publikacja popularnonaukowa, poświęcona wczesnośredniowiecznej biżuterii oraz ubiorom kobiet z południowej części basenu Morza Bałtyckiego. Na 216 stronach zaprezentowano blisko 750 unikatowych muzealiów jubilerskich. Opracowanie towarzyszy wystawie czasowej, prezentowanej w Grodzisku w Sopocie – Oddziale Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Dodatkowym walorem wydawnictwa jest bogata szata graficzna.

“W czym chodzili dawni gdańszczanie? Konserwacja skórzanych elementów obuwia i odzieży z badań archeologicznych” – katalog prezentuje zabytki obuwia i stroju, pochodzące z okresu od XIV do XVI wieku. Wydawnictwo podzielone jest na dwie części. Pierwszą stanowi merytoryczne opracowanie najważniejszych zagadnień dotyczących materiału, z którego wykonywane były przedmioty. W drugiej części zebrano i zaprezentowano najbardziej charakterystyczne i wyjątkowe zabytki, które pokazano na różnych etapach prac konserwatorskich.

Publikacje dostępne są w czytelni.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-31 09:51przez:
Opublikowano:2023-05-31 09:55przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:988

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.