Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Przedszkola

Nasza oferta jest adresowana i dostosowana do różnych grup wiekowych: do przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej, studentów i ma na celu uzupełnienie oraz wzbogacenie programów nauczania. Wiedza przekazywana jest w oparciu o eksponaty muzealne, materiały źródłowe i prezentacje multimedialne, często wzbogacona zajęciami warsztatowymi.

Lekcja trwa od 30 do 90 minut, a liczebność grupy biorącej w niej udział nie powinna przekraczać 30 osób. Udział w lekcjach jest odpłatny, z wyjątkiem zajęć z muzealnictwa, i wynosi 6,00 zł od ucznia; dla opiekunów grup wstęp bezpłatny.

Opłata za lekcję połączoną ze zwiedzaniem wystaw w Zamku Książąt Głogowskich wynosi 10,00zł od osoby; dla opiekunów grup wstęp bezpłatny. Zwiedzanie Muzeum Archeologiczno-Historycznego: 7,00 zł za bilet ulgowy.

Na terenie Muzeum grupę oprowadza przewodnik muzealny. Opłata za przewodnika: 30,00 zł od grupy.

Lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00 i wymagają rezerwacji, której należy dokonać z tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu: (76) 834-10-81, wew. 43 - Pracownia Edukacji.

Należy przybyć punktualnie na umówioną wizytę. W przypadku rezygnacji z zajęć prosimy informację 1-2 dni przed ustalonym terminem.

Opiekunowie mają obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum i biorą odpowiedzialność za uczniów podczas zajęć.

Istnieje możliwość realizacji zajęć muzealnych na inny wybrany temat na specjalne zlecenie placówki szkolnej, po wcześniejszym omówieniu warunków. 

PRZEDSZKOLA

ZAJĘCIA DLA DZIECI PIĘCIO- I SZEŚCIOLETNICH

  1. Wizyta w muzeum, prowadzi A. Filipczak, M. Świderska

Jaką nazwę (i dlaczego taką) ma głogowskie Muzeum, po co powstało, czym się zajmuje oraz gdzie się znajduje. Co w muzeum wolno, a czego nie, czyli jakie są podstawowe zasady zachowania obowiązujące w muzeum. Co kryją w sobie pojęcia takie jak: przewodnik, opiekun ekspozycji, gablota, magazyn, kopia – oryginał, zabytek – eksponat, ekspozycja – wystawa, wystawa stała oraz czasowa.

Zajęcia bezpłatne.

  1. Kto pracuje w Muzeum?, prowadzi A. Filipczak, M. Świderska

Czym zajmują się muzealnicy, czyli co w muzeum robi historyk, archeolog, numizmatyk, etnolog, konserwator, inwentaryzator, historyk sztuki, plastyk, przewodnik, opiekun ekspozycji.

Zajęcia bezpłatne.

  1. Legendy głogowskie, prowadzi M. Świderska

Dawne, tajemnicze opowieści: legenda, mit, bajka, baśń – czym się różnią. Zajęcia plastyczne.

Płatne 6 zł.

  1. Moje miasto Głogów, prowadzi R. Matysiak

Skąd pochodzi nazwa miasta; jakie są symbole, dzięki którym można miasto rozpoznać (herb, flaga, hejnał); które budowle są dla miasta ważne i najbardziej charakterystyczne.

Zajęcia płatne 6 zł.

     5. Rycerz ci opowie..., prowadzi A. Filipczak

Co to jest rycerskość, honor, odwaga. Jak zostać dobrym rycerzem; jak przebiegało szkolenie i pasowanie na rycerza. W co rycerz był ubrany i uzbrojony. Wykonanie własnego rycerza.

Zajęcia płatne 10 zł.

    6. Na tropie sekretnego życia książek, prowadzi A. Grasza

Jak pisali ludzie, gdy nie istniał alfabet. Jak wyglądała książka w czasach średniowiecznych. Zwiedzanie Biblioteki muzealnej i wysłuchanie jednej z legend głogowskich.

Zajęcia płatne 6 zł.

   7. Maska karnawałowa, prowadzi E. Wyrwas

Jak dawniej bawiono się w karnawale, czyli maski, stroje, tańce, bale. Warsztaty – wykonanie własnej maski karnawałowej. Termin zajęć: 02.01–13.02.2024 r.

Zajęcia płatne 10 zł

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty 

Muzeum Archeologiczno-Historyczne
67-200 Głogów, ul. Brama Brzostowska 1
Tel. (76)8341081, fax (76)8333038

e-mail:muzeum@muzeum.glogow.pl

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-05-19 13:41przez:
Opublikowano:2015-05-19 12:03przez:
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:13106

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.