Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Ponad 160 tysięcy złotych dla głogowskiego muzeum w ramach „Kultury bez barier”

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie otrzymało informacje o otrzymaniu grantu w wysokości 164 120 zł w projekcie „Kultura bez barier”, realizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dzięki otrzymanym środkom zrealizowane zostanie przedsięwzięcie grantowe o nazwie „Muzeum na wyciągnięcie ręki”, które ma na celu dostosowanie oferty muzeum do potrzeb lokalnej społeczności i zapewnienie możliwości uczestnictwa w wydarzeniach osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie słyszenia i widzenia. Wśród odbiorców znajdą się m.in.: seniorzy, osoby niewidome i słabowidzące, osoby głuche i słabosłyszące.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano zakup i montaż systemów wspomagających słyszenie, aktualizację i dostosowanie serwisu internetowego muzeum, realizację audiowycieczek z audiodeskrypcją po obiekcie oraz salach wystawowych, usprawnienia dla osób niewidomych oraz słabowidzących w postaci planów tyflograficznych, oznaczeń pomieszczeń i inne. Dodatkowo, zrealizowane zostaną szkolenia kadry muzeum w zakresie obsługi klienta ze szczególnymi potrzebami.

Punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia grantowego będzie ekspozycja prezentująca dziedzictwo kulturowe szlachty Ziemi Głogowskiej. Wystawa zostanie przygotowana w sposób dostępny, dzięki zastosowaniu rozwiązań takich jak audiodeskrypcja materiałów wizualnych czy zapewnienie doświadczeń sensorycznych.

Przedsięwzięcie grantowe „Muzeum na wyciągnięcie ręki” realizowane będzie od lipca 2022 roku do czerwca 2023 roku.

Trzy loga. Pierwsze logo to trzy gwiazdy (żółta, czerwona i biała) na granatowym tle oraz napis Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój. Drugie to biało czerwona flaga Polski oraz napis Rzeczpospolita. Trzecie logo to flaga Unii Europejskiej (złote gwiazdy na granatowym tle) i napis Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-07-12 14:19przez:
Opublikowano:2022-07-12 00:00przez: Paulina Lemańska
Zmodyfikowano:2022-08-30 07:13przez:
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:1663

Rejestr zmian

  • [2022-08-30 07:13:15]Paulina LemańskaDodanie oznakowania grantodawcy