Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Wystawa o „Szlaku św. Jakuba” w gorzowskiej katedrze

W efekcie współpracy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie z Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie, mimo pandemicznych trudności, wystawa poświęcona temu właśnie sanktuarium oraz tradycji pielgrzymowania do Santiago de Compostela pokazywana jest w kolejnych miastach.

Po Ośnie Lubuskim, ekspozycję (prezentowaną obecnie w kościołach, z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych) mogą zobaczyć mieszkańcy Gorzowa Wlkp. Aktualnie jest ona udostępniona, w otwartej po remoncie, gorzowskiej katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Przypomnijmy, że rok 2021 jest Rokiem Jubileuszowym św. Jakuba, oficjalnie obchodzonym zarówno w Hiszpanii, jak i w naszym kraju. Prezentacja wyżej wspominanej, muzealnej wystawy edukacyjnej, jest jednym z jego punktów. Dodajmy, że od chwili jej otwarcia w 2017 r. w Głogowie, tę mobilną ekspozycję (wg danych poszczególnych organizatorów) zobaczyło już ponad 100 tys. osób, m.in. w Rokitnie, Szczyrku, Brzesku, czy Łebie.

Za koordynację i realizację techniczną tego przedsięwzięcia na terenie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – w ramach roku jubileuszowego – odpowiada ks. kan. Stanisław Czerwiński, kustosz Sanktuarium w Jakubowie.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-04-27 14:04przez:
Opublikowano:2021-04-27 00:00przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:2632

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.