Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Jakubowa wystawa dotarła do Łeby

Jubileuszowa wystawa „Sanktuarium Świętego Jakuba Apostoła w Jakubowie” peregrynuje po świątyniach i parafiach związanych z kultem św. Jakuba. Od kwietnia mogli ją oglądać mieszkańcy Lęborka. Latem ekspozycję będzie można zwiedzać w Łebie.

Ubiegły rok był dla sanktuarium w Jakubowie rokiem szczególnym. Obchodziło ono bowiem jubileusz dziesięciolecia. Z tej okazji Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie przygotowało wystawę poświęconą zarówno tradycji pielgrzymowania po szlakach św. Jakuba, jak i samemu sanktuarium.

Do tej pory ekspozycja była prezentowana w głogowskim muzeum, sanktuarium w Jakubowie, sanktuarium Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie oraz w kościele pod wezwaniem św. Jakuba w Lęborku. Obejrzało ją już ponad 40 tysięcy osób.

Latem jakubowa wystawa będzie prezentowana w Łebie. Od połowy czerwca można ją oglądać w tamtejszym kościele pod wezwaniem św. Jakuba.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2018-06-18 09:45przez:
Opublikowano:2018-06-18 00:00przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:5101

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.