Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiększalnik w bibliotece MAH

Kolejne udogodnienie dla osób ze szczególnymi potrzebami. Niewidomi oraz słabowidzący mogą korzystać ze specjalnego powiększalnika. Urządzenie zostało zakupione w ramach przedsięwzięcia grantowego „Muzeum na wyciągnięcie ręki”.

Urządzenie Optalec Compact umożliwia osobom słabowidzącym powiększanie tekstów, obrazów, czytanie gazet i książek. Powiększalnik został również wyposażony w zamianę tekstu na mowę i jego odczytywanie. Dzięki temu będzie on mógł służyć również osobom niewidomym.

Powiększalnik jest już kolejnym urządzeniem, które sprawia, że Muzeum Archeologiczno-Historyczne jest bardziej dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. W ramach przedsięwzięcia można już korzystać w MAH z pętli indukcyjnej, audiowycieczek po wystawach w wersji polskiej oraz z audiodeskrypcją, a także wideowycieczki w Polskim Języku Migowym. Muzealne pomieszczenia zostały oznaczone w alfabecie Braille’a. W newralgicznych punktach placówki pojawiły się również tyfloplany.

Zadanie „Muzeum na wyciągniecie ręki” realizowane jest w ramach projektu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – „Kultura bez barier”.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-10 09:00przez:
Opublikowano:2023-05-10 09:03przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:712

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.