Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

„Z(a) miedzią” w MAH

Zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Ekspozycja nosi tytuł „Z(a) miedzią”. Będzie można ją oglądać już od piątku, 24 marca.

Na wystawie pokazane zostaną obiekty wykonane z miedzi i jej stopów, powstałe na przestrzeni blisko trzech i pół tysiąca lat. – Surowiec ten, od chwili kiedy człowiek nauczył się go pozyskiwać, wykorzystywano do produkcji różnych przedmiotów, których asortyment z biegiem czasu stawał się coraz szerszy. Zapotrzebowanie na miedź było tak duże, że konieczny stał się jej import. Miedź sprowadzano aż do drugiej połowy dwudziestego wieku. Skąd? Mam nadzieję, że odpowiedź znajdą Państwo na tej ekspozycji – opowiada kustosz Renata Matysiak, kuratorka wystawy.

Na muzealnej sali będzie można oglądać obiekty zarówno ze zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, jak i ze zbiorów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz Muzeum Miedzi w Legnicy.

Uroczyste otwarcie nowej wystawy w MAH odbędzie się w czwartek, 23 marca. Dla wszystkich zwiedzających ekspozycja dostępna będzie od piątku, 24 marca. Przypominamy, że w piątki wstęp do muzeum jest bezpłatny, zapraszamy zatem do MAH, by poznać miedziowe szlaki i obejrzeć niezwykle ciekawe przedmioty wykonane z miedzi i jej stopów.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-03-22 08:52przez:
Opublikowano:2023-03-22 08:52przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:845

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.