Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Wystawa

Zapraszamy na wystawę "Dziedzictwo kulturowe szlachty ziemi głogowskiej"

Wystawa jest efektem prac przeprowadzonych w 2022 i 2023 roku, mających na celu dokumentację fotograficzną dziedzictwa materialnego, które pozostawiły po sobie rody szlacheckie zamieszkujące niegdyś okoliczne dwory i pałace.

Na planszach przedstawiono historię oraz obecny stan zachowania 17 dawnych siedzib szlacheckich z miejscowości: Bądzów, Białołęka, Borek, Brzeg Głogowski, Czerna, Dankowice, Droglowice, Glinica, Jerzmanowa, Kamiona, Kotla, Leszkowice, Łagoszów Mały, Maniów, Mileszyn, Szczepów i Żukowice.

Na wystawie zaprezentowano zabytki ze zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum Miejskiego w Nowej soli oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Wystawa  wzbogacona została o audiowycieczkę w języku polskim oraz dostostosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami poprzez:  audiowycieczkę z audiodeskrypcją, informacje o wystawie w ETR, oraz zapewnienie doświadczeń sensorycznych (zapachy ogrodu, plany dotykowe, kopie i modele).

Wystawa „Dziedzictwo kulturowe szlachty ziemi głogowskiej” jest częścią przedsięwzięcia grantowego „Muzeum na wyciągniecie ręki” realizowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie partycypacji w wydarzeniach kulturalnych proponowanych przez Muzeum szerszej grupie odbiorców, w tym osobom ze szczególnymi potrzebami.

Wystawie towarzyszy katalog, dostępny również w wersji dźwiękowej pod linkiem: https://muzeum.glogow.pl/a,1051,wersja-dzwiekowa-katalogu-dziedzictwo-kulturowe-szlachty-ziemi-glogowskiej Poza treściami z wersji papierowej zawiera on także elementy audiodeskrypcji.

Ważne informacje o muzeum, dostępności oraz wskazówki dojazdu znajdziesz pod adresem: https://muzeum.glogow.pl/p,162,informacje-o-muzeum-tekst-latwy-do-czytania-etr-oraz-film-w-jezyku-migowym 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-03-20 10:01przez:
Opublikowano:2023-05-05 12:45przez: Paulina Lemańska
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:950

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.