Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Na Dni Głogowa do muzeum? Zapraszamy

Tradycyjnie już w pierwszy weekend czerwca swoje święto będzie obchodziło miasto. W Dni Głogowa włącza się także Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Zapraszamy nie tylko na wspólne zwiedzanie wystaw, ale także na warsztaty i grę muzealną.

Zostań muzealnym detektywem i znajdź ukryte skarby – między innymi takie atrakcje przygotowaliśmy dla młodych miłośników historii. Do udziału w muzealnej grze zapraszamy w sobotę, 1 czerwca o godzinie 10.00. O tej godzinie rozpocznie się również połączona ze zwiedzaniem opowieść o powstaniu i odbudowie głogowskiego zamku, którą poprowadzi kustosz Magdalena Świderska.

„Wczoraj i dziś – widoki z zamkowej wieży” – to propozycja dla tych, którzy są zainteresowani nieco bardziej współczesną historią miasta. Kustosz Renata Matysiak przedstawi obraz zmieniającego się miasta w perspektywie pięciu ostatnich dekad. To spotkanie rozpocznie się także w sobotę o godzinie 12.00.

Czy to ładnie bić monety? Odpowiedzi na to pytanie udzieli kustosz Marzena Grochowska-Jasnos. Podczas spotkania, które rozpocznie się o godzinie 14.00, opowie między innymi o tym, jak powstają monety i jaka jest ich rola w historii świata. Opowie również o skarbie odnalezionym na głogowskiej starówce, a który prezentowany jest na wystawie „Blask złota i srebra, czyli pieniądz w baroku”.

W niedzielę o godzinie 10.00 zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wspólne zwiedzanie wystawy „Powroty. Szwajcarska kolekcja Zbigniewa Mikulskiego”. O prezentowanych na niej dziełach i ich twórcach opowie kustosz Eryka Stolarska.

Równie ciekawie zapowiada się wizyta na wystawie „Głogowianie 1945”. Dowiemy się, jak niemiecki Glogau stał się polskim Głogowem. O godzinie 12.00 na kuratorskie oprowadzanie po tej ekspozycji zaprasza Renata Matysiak.

Zwieńczeniem muzealnych Dni Głogowa będą dawne gry i zabawy. Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się, a ich rodzice przypomnieć sobie, jak gra się w młynek, domino, lisa i gęsi lub w szachy wikingów. Do wspólnej zabawy o godzinie 14.00 zapraszają Anna Wawryszewicz i Agnieszka Filipczak.

Zarówno w sobotę, 1 czerwca, jak i w niedzielę, 2 czerwca wstęp do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie będzie darmowy. Zapraszamy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-05-29 09:58przez:
Opublikowano:2024-05-29 10:17przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:489

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.