Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Wystawa prac Romy Pilitsidis

„Roma Pilitsidis iluzja głębi i równowaga” – taki tytuł nosi wystawa, która otwarta została w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Tym razem jej bohaterką jest Roma Pilitsidis i jej malarstwo.

Bez wątpienia Roma Pilitsidis jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych artystek. Nie tylko w Głogowie, ale także poza nim.

„Przed laty znalazła własną mantrę, figurę, która określa jej uporządkowany świat, organizuje wizję jej obrazów, układa cykle, stanowiąc clue kompozycji, a nawet twórczości. Prostokąt, bo o nim mowa, zaspokaja jej wyobrażenie o formie, nadaje sens jej poszukiwaniom formalnym oraz odzwierciedla charakter jej osobowości artystycznej. Artystka odnalazła w kwadracie wieloletnią fascynację, formę skończoną, pretekst do kolejnych odsłon malarskich, poszukiwań formalnych i adekwatny desygnat jej twórczego charakteru, jej wyobraźni artystycznej, sfokusowanej na idei geometrii abstrakcyjnej.” - pisze w katalogu wystawy dr Justyna Teodorczuk, dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy.

Oglądając prace Romy Pilitsidis, trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Trudno również nie zgodzić się ze stwierdzeniem Rogera Piaskowskiego, legnickiego historyka sztuki, który pisze o artystce, że jest malarką refleksji. Sama malarka podkreśla, że w jej pracach chodzi o to, żeby były wyciszone i spokojnie.

Bez wątpienia, we współczesnym, wciąż pędzącym świecie, obrazy Romy Pilitsidis zatrzymują nas na chwilę i pozwalają się wyciszyć, odpocząć od codziennego zgiełku. Żeby przekonać się o tym osobiści, warto w odwiedzić Muzeum Archeologiczno – Historyczne, by obejrzeć wystawę „Roma Pilitsidis iluzja głębi i równowaga”. Zapraszamy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-05-23 14:59przez:
Opublikowano:2019-05-23 00:00przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:3659

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.