Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Europejskie Dni Archeologii w MAH

W dniach 14–16 czerwca obchodzimy Europejskie Dni Archeologii, w których udział wezmą różnego rodzaju podmioty z wielu krajów Starego Kontynentu. Rokrocznie głogowskie Muzeum aktywnie uczestniczy w imprezie, wychodząc w obecnej edycji z bogatą ofertą skierowaną do miłośników archeologii oraz historii regionu.

14 czerwca o godz. 14:30 serdecznie zapraszamy na wykład zatytułowany „Tradycje mennicze w Głogowie”, poświęcony całokształtowi mennictwa w tym mieście od jego początków, udokumentowanej kilkusetletniej działalności aż do jej zakończenia w 1625 r. Tego samego dnia o godz. 10:00 oraz 11:00 w Ośrodku Archeologiczno-Numizmatycznym przy ul. Portowej 1C odbędą się dwie tury warsztatów, podczas których w przystępny sposób zgłębimy tajniki żmudnej pracy konserwatorskiej.

Dla zainteresowanych wynikami wykopalisk polecamy szczególnie wycieczkę rozpoczynającą się 14 i 15 czerwca przy ruinach kościoła św. Mikołaja, gdzie dowiemy się o zawiłych losach głogowskiej fary, a następnie w Ośrodku Archeologiczno-Numizmatycznym będziemy mogli zobaczyć na własne oczy wyposażenie grobowe, odkryte podczas jednego z sezonów badawczych. Na zakończenie natomiast zachęcamy do wysłuchania ciekawej prelekcji na temat tajemnic głogowskich fortyfikacji, których relikty do dzisiaj uchwytne są w układzie miasta. Wspomniany wykład odbędzie się 15 czerwca o godz. 12:00.

Wszystkie przygotowane przez nas wydarzenia są bezpłatne i mają charakter otwarty. Chętnych do wzięcia udziału w wycieczkach oraz warsztatach prosimy o telefoniczne potwierdzenie udziału do 13 czerwca pod nr. tel. 76 834 10 81, wew. 43

https://journees-archeologie.eu/c-2024/lg-en/poland/Home

https://nid.pl/dzialalnosc/europejskie-dni-archeologii/

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-06-06 12:56przez:
Opublikowano:2024-06-06 12:59przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:555

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.