Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Noc Muzeów 2019

8 maja 2019

Wielkimi krokami zbliża się święto muzeów i muzealników. W sobotę, 18 maja odbędzie kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. W tę akcję, od wielu lat, włącza się również Muzeum Archeologiczno Historyczne w Głogowie. Tego dnia będzie można je zwiedzać od godziny 17.00 do 24.00.

Czytaj więcej o: Noc Muzeów 2019
Powiększ zdjęcie

Muzeum to także książki

23 kwietnia 2019

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Książek oczywiście nie brakuje w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Placówka nie tylko posiada wspaniały księgozbiór, ale także prowadzi działalność wydawniczą.

Czytaj więcej o: Muzeum to także książki
Powiększ zdjęcie

Razem chronimy zabytki

18 kwietnia 2019

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Jego idea zrodziła się w 1983 roku, kiedy to został ustanowiony przez komitet Wykonawczy Rady Ochrony Zabytków ICOMOS. W dzieło ochrony zabytków wpisuje się również działalność muzealna.

Czytaj więcej o: Razem chronimy zabytki
Powiększ zdjęcie

Udane rodzinne warsztaty

17 kwietnia 2019

Kilkadziesiąt osób postanowiło spędzić sobotnie popołudnie w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Całe rodziny wzięły udział w wielkanocnych warsztatach.

Czytaj więcej o: Udane rodzinne warsztaty
Powiększ zdjęcie

Szable i pałasze w MAH

8 kwietnia 2019

Niezwykły blask w oczach, zwłaszcza u panów, wywołuje najnowsza wystawa prezentowana w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Do września będzie można podziwiać w nim ekspozycję zatytułowaną „Szable i pałasze żołnierza polskiego 1794-1918”.

Czytaj więcej o: Szable i pałasze w MAH