Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoły wyższe

Nasza oferta jest adresowana i dostosowana do różnych grup wiekowych: do przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej, studentów i ma na celu uzupełnienie oraz wzbogacenie programów nauczania. Wiedza przekazywana jest w oparciu o eksponaty muzealne, materiały źródłowe i prezentacje multimedialne, często wzbogacona zajęciami warsztatowymi.

Lekcja trwa od 30 do 90 minut, a liczebność grupy biorącej w niej udział nie powinna przekraczać 30 osób. Udział w lekcjach jest odpłatny, z wyjątkiem zajęć z muzealnictwa, i wynosi 4,00 zł od ucznia; dla opiekunów grup wstęp bezpłatny.

Opłata za lekcję połączoną ze zwiedzaniem wystaw w Zamku Książąt Głogowskich wynosi 8,00zł od osoby; dla opiekunów grup wstęp bezpłatny. Zwiedzanie Muzeum Archeologiczno-Historycznego: 5,00 zł za bilet ulgowy.

Na terenie Muzeum grupę oprowadza przewodnik muzealny. Opłata za przewodnika: 20,00 zł od grupy.

Lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00 i wymagają rezerwacji, której należy dokonać z tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu: (76) 834-10-81, wew. 43 - Pracownia Edukacji.

Należy przybyć punktualnie na umówioną wizytę. W przypadku rezygnacji z zajęć prosimy informację 1-2 dni przed ustalonym terminem.

Opiekunowie mają obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum i biorą odpowiedzialność za uczniów podczas zajęć.

Istnieje możliwość realizacji zajęć muzealnych na inny wybrany temat na specjalne zlecenie placówki szkolnej, po wcześniejszym omówieniu warunków. 

SZKOŁY WYŻSZE

  1. Wybrane zagadnienia z muzealnictwa. Ogólny zarys dziejów muzealnictwa – wybrane problemy i dziedziny. Prowadzi A. Filipczak lub M. Świderska.

  2. Kultura ludowa Dolnego Śląska od XVIII wieku do poł. XX wieku. Zagadnienia etniczne i etnograficzne Dolnego Śląska na przestrzeni wieków, kształtowanie się charakterystycznych cech regionu. Prowadzi A. Wawryszewicz.

  3. Sztuka dawna, sztuka współczesna. Wybrana wystawa czasowa. Prowadzi M. Iżycki lub E. Stolarska, lub E. Wyrwas.

  4. Madonna głogowska Łukasza Cranacha i „Święty Hieronim pokutujący” na tle malarstwa europejskiego XVI wieku. Prowadzi E. Stolarska.

  5. Głogów – miasto nad Odrą. O roli Odry w życiu Głogowa i jego mieszkańców na przestrzeni wieków, ukazanej poprzez wybrane zagadnienia. Prowadzi M. Świderska.

  6. Gmina żydowska w Głogowie. Omówienie historii gminy żydowskiej funkcjonującej od końca XIII do XX wieku. Prowadzi R. Matysiak.

  7. Głogów 1945. Historia miasta przed i po 1945 roku. Zajęcia na wystawie stałej „Głogowianie 1945”. Termin: od środy do piątku. Prowadzi J. Dymytryszyn, R. Matysiak

Muzeum Archeologiczno-Historyczne
67-200 Głogów, ul. Brama Brzostowska 1
Tel. (76)8341081, fax (76)8333038

e-mail:muzeum@muzeum.glogow.pl

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-05-19 13:42przez:
Opublikowano:2015-05-19 14:38przez:
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:10244

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.