Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Jaćwingowie Zapomniani Wojownicy

14 lutego 2019

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie zaprasza nowej wystawy. Ekspozycja nosi tytuł „Jaćwingowie Zapomniani Wojownicy”. Wystawę będzie można oglądać w głogowskich muzeum do kwietnia.

Czytaj więcej o: Jaćwingowie Zapomniani Wojownicy
Powiększ zdjęcie

Wystawa o Jakubowie pojechała do Szczyrku

11 lutego 2019

Trwa peregrynacja wystawy poświęconej sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie. Ekspozycja trafiła w Beskidy. Można ją już oglądać w parafii św. Jakuba w Szczyrku.

Czytaj więcej o: Wystawa o Jakubowie pojechała do Szczyrku
Powiększ zdjęcie

Zimowe ferie w MAH

4 lutego 2019

Jak bawiono się na przełomie XIX i XX? Jak wyglądały mieszkania głogowskich mieszczan? Jak fotografowano, kiedy jeszcze fotografia nie była cyfrowa? Tego wszystkiego dowiedzieli się młodzi uczestnicy tegorocznych ferii w Muzeum Archeologiczno – Historycznym.

Czytaj więcej o: Zimowe ferie w MAH
Powiększ zdjęcie

Niezwykła wystawa w MAH

29 stycznia 2019

„Archeologia niebiańska. Wyniki prac archeologicznych na wieży kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim” – taki tytuł nosi najnowsza wystawa prezentowana w Muzeum Archeologiczno – Historycznym. Ekspozycję tworzą zabytki odnalezione podczas odbudowy wieży gorzowskiej katedry.

Czytaj więcej o: Niezwykła wystawa w MAH
Powiększ zdjęcie

Ruszyło głosowanie na Osobowość Roku 2018

21 stycznia 2019

Leszek Lenarczyk, dyrektor Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie został nominowany przez redakcję Gazety Wrocławskiej do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii kultura. Głosowanie w plebiscycie ogłoszonym przez dziennik już się rozpoczęło i potrwa do 13 lutego.

Czytaj więcej o: Ruszyło głosowanie na Osobowość Roku 2018