Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Stwórz pudełko z historią

20 września 2021

Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zapraszają do udziału w konkursie zatytułowanym „Historia w pudełku”. Przedsięwzięcie swym patronatem objął prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu głogowskiego. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie pracy plastyczno-historycznej zatytułowanej „55-lecie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie”. W tytułowym pudełku powinni umieścić wszystko to, co kojarzyć może się z działalnością MAH na przestrzeni 55 lat. Mogą to być na przykład zdjęcia, rysunki, figurki czy też chociażby bilety lub ulotki i katalogi związane z organizowanymi w muzeum wystawami.

Celem przedsięwzięcia jest zarówno upowszechnianie wiedzy historycznej, rozwijanie umiejętności twórczego myślenia, wyzwalanie wyobraźni oraz kreatywności, jak i doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji z różnych źródeł. Jury oceniające konkursowe prace będzie brało pod uwagę ich wartość merytoryczną i historyczną, pomysłowość w podejściu do tematu, oryginalność, kreatywność oraz oczywiście estetykę wykonania.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 15 października 2021 r. karty zgłoszenia. Wysyłać należy je do Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie, ul. Gomółki 43. Konkurs rozstrzygnięty zostanie do 28 stycznia 2022 r. Regulamin wraz z załącznikami oraz kartę zgłoszenia znaleźć można na stronie www.muzeum.glogow.pl. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-20
Data publikacji:2021-09-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:1282