Konkurs plastyczny „Obrona Głogowa w 1109 roku”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 września 2019

Europejskie Dni Dziedzictwa i otwarcie wystawy poświęconej pomnikowi Dzieci Głogowskich były doskonałą okazją do ogłoszenia konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych. Jego tematem jest obrona Głogowa w 1109 roku.

Pierwszy tego typu konkurs Muzeum zorganizowało 10 lat temu dla upamiętnienia 900. rocznicy obrony głogowskiego grodu. Wówczas licznie wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także dzieci przedszkolne w wieku 5-6 lat. W tym roku konkurs kierowany jest  do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Tematem przewodnim konkursu ma być obrona Głogowa w 1109 roku. Jego celem ma być kształtowanie tożsamości regionalnej i narodowej; rozwijanie zainteresowania historią własnej miejscowości i regionu; popularyzacja działalności Muzeum w środowisku głogowskim i w regionie oraz rozwijanie aktywności artystycznej i uzdolnień uczniów szkół podstawowych.

Od wielu lat w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie czynna jest wystawa stała „Obrona Głogowa w 1109 roku”. Przy tworzeniu prac konkursowych możliwa będzie inspiracja tą ekspozycją. Zapewniony będzie bezpłatny wstęp na wystawę zainteresowanych klas/grup uczniów w towarzystwie opiekunów plastycznych/nauczycieli, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu wizyty.

Prace konkursowe składać będzie można do 22 listopada 2019 roku. Ocenione zostaną w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 06 grudnia 2019 roku o godzinie 12:00 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe.

Na stronie MAH dostępny jest regulamin konkursu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z nim oraz do wzięcia udziału w konkursie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-16
Data publikacji:2019-09-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:2430