Święto Niepodległości w Głogowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 listopada 2017

Wyjątkowy charakter będą miały tegoroczne obchody Święta Niepodległości. 11 listopada uczczona zostanie nie tylko 99. Rocznica powrotu Polski na mapę Europy, ale także rozpoczną się obchody stulecia szczypiorniaka w Polsce.

Tradycyjnie już głogowskie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się mszą święta w intencji ojczyzny. Tradycyjnie również odbędzie się patriotyczna uroczystość przy pomniku Dzieci Głogowskich oraz uroczysta sesja rady miasta i powiatu.

To jednak nie wszystko. Ulicami miasta, spod pomnika Dzieci Głogowskich do hali widowiskowo – sportowej przy ul. Wita Stwosza, przejdzie defilada służb mundurowych i grup rekonstrukcyjnych. Przy hali głogowianie będą mogli obejrzeć rekonstrukcję historyczną – „Kryzys Przysięgowy i jego następstwa”.

Sportowym akcentem święta będzie mecz PGNiG Superligi pomiędzy szczypiornistami Chrobrego Głogów i Gwardii Opole, który rozegrany w uroczystej, niepodległościowej oprawie. Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości i stulecia szczypiorniaka w Polsce będzie koncert patriotyczny młodych wykonawców ze Studia Talentów oraz zespoły Contra Mundum.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-03
Data publikacji:2017-11-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:623