Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Głogowskie doświadczenia przedstawiono w Warszawie

Problemy przechowywania znalezisk archeologicznych z Mazowsza – taki tytuł nosiła konferencja, która odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W konferencji tej, w roli prelegentów, wzięli udział także przedstawiciele Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni archeolodzy, konserwatorzy zabytków oraz muzealnicy. Do warszawy wyjechała całkiem spora delegacje Muzeum Archeologiczno – Historycznego. Leszek Lenarczyk, dyrektor MAH, wspólnie z Katarzyną Reszką opowiadał uczestnikom spotkania historię powstania oraz funkcjonowania Ośrodka Studyjno – Magazynowego Zabytków Archeologicznych w Głogowie.

Katarzyna Bernaciak, konserwator zabytków z OSMZA przygotowała referat zatytułowany „Morbum evitare quam curare faciliusest – materiały do pakowania zabytków archeologicznych: kryteria wyboru, testowanie, zastosowanie w praktyce”. Niestety nie mogła ona osobiście uczestniczyć w konferencji. W jej imieniu referat przedstawił Artur Mazurek również z OSMZA.

Ten sam Artur Mazurek, przedstawił również własny referat zatytułowany – „Przechowywanie zabytków archeologicznych w świetle obowiązującego w Polsce prawa – propozycje rozwiązań”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również wystąpienie Natalii Bartczak zatytułowane „Ratowanie zabytków archeologicznych z dawnych badań konserwatorskich na przykładzie projektu realizowanego przez Ośrodek Studyjno – Magazynowy Zabytków Archeologicznych, oddział Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2017-10-17 15:11przez:
Opublikowano:2017-10-17 00:00przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:1615

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.