Głogowskie doświadczenia przedstawiono w Warszawie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 października 2017

Problemy przechowywania znalezisk archeologicznych z Mazowsza – taki tytuł nosiła konferencja, która odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W konferencji tej, w roli prelegentów, wzięli udział także przedstawiciele Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni archeolodzy, konserwatorzy zabytków oraz muzealnicy. Do warszawy wyjechała całkiem spora delegacje Muzeum Archeologiczno – Historycznego. Leszek Lenarczyk, dyrektor MAH, wspólnie z Katarzyną Reszką opowiadał uczestnikom spotkania historię powstania oraz funkcjonowania Ośrodka Studyjno – Magazynowego Zabytków Archeologicznych w Głogowie.

Katarzyna Bernaciak, konserwator zabytków z OSMZA przygotowała referat zatytułowany „Morbum evitare quam curare faciliusest – materiały do pakowania zabytków archeologicznych: kryteria wyboru, testowanie, zastosowanie w praktyce”. Niestety nie mogła ona osobiście uczestniczyć w konferencji. W jej imieniu referat przedstawił Artur Mazurek również z OSMZA.

Ten sam Artur Mazurek, przedstawił również własny referat zatytułowany – „Przechowywanie zabytków archeologicznych w świetle obowiązującego w Polsce prawa – propozycje rozwiązań”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również wystąpienie Natalii Bartczak zatytułowane „Ratowanie zabytków archeologicznych z dawnych badań konserwatorskich na przykładzie projektu realizowanego przez Ośrodek Studyjno – Magazynowy Zabytków Archeologicznych, oddział Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-17
Data publikacji:2017-10-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:485