Zabytki Ziemi Głogowskiej – zapraszamy do udziału w konkursie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 lutego 2020

18 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Dla jego przypomnienia oraz w ramach obchodów tego święta Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie organizuje i ogłasza Muzealny Konkurs Historyczny „Zabytki Ziemi Głogowskiej”.

Pierwszy tego typu konkurs Muzeum zorganizowało w 2011 roku. Odbywał się corocznie do 2016 roku, przez pierwsze cztery lata pod hasłem „Zabytki Głogowa”, później jako „Zabytki Ziemi Głogowskiej”. Organizowany w tym roku – po kilkuletniej przerwie – konkurs historyczny kierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych powiatu głogowskiego.

Celem konkursu jest: prezentacja i popularyzacja obiektów zabytkowych powiatu głogowskiego; budzenie zainteresowania historią lokalną i rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów; rozwijanie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania różnych źródeł informacji o swojej małej ojczyźnie; popularyzacja działalności Muzeum w środowisku głogowskim i w regionie.

Uczestników konkursu zgłasza szkoła podstawowa z powiatu głogowskiego do dnia 31 marca 2020 roku włącznie. Każdą szkołę może reprezentować maksymalnie trzech uczniów klas IV-VI. Konkurs przeprowadzony zostanie 17 kwietnia 2020 roku o godzinie 10:00 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Odbędzie się w formie testu; każdy uczestnik oceniany będzie indywidualnie. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu – dyplomy i upominki.

Regulamin Muzealnego Konkursu Historycznego „Zabytki Ziemi Głogowskiej” dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie (www.muzeum.glogow.pl).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ww. regulaminem i do wzięcia udziału w konkursie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-02-24
Data publikacji:2020-02-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:1896