Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Wystawy czasowe

Sprawdź aktualne wystawy czasowe!

Historia głogowskiego zamku

Zapraszamy do zapoznania się z historią siedziby MAH

Prace nad przedsięwzięciem grantowym „Muzeum na wyciągnięcie ręki” trwają!

Jednymi z pierwszych zaplanowanych kroków są spotkania z przedstawicielami organizacji oraz stowarzyszeń działających w regionie na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami, konsultacje oraz przeprowadzenie ankiet.

Od samego początku przedsięwzięcia przeprowadziliśmy rozmowy na temat dostępności muzeum oraz zmian, które mogą pomóc osobom ze szczególnymi potrzebami w odbiorze oferty naszej instytucji. Podczas spotkań rozmawialiśmy o przebiegu przedsięwzięcia grantowego, planowanych usprawnieniach, trudnościach, z jakimi mierzą się podopieczni i członkowie między innymi: Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań”, Klubu Seniora „Dom nad strumykiem”, grupy wsparcia „Zrozumieć” czy Polskiego Związku Niewidomych Koło w Głogowie.

Zaprosiliśmy do muzeum zarówno grupy, jak i wybrane osoby współpracujące w przedsięwzięciu w charakterze specjalistów. Dzięki tym spotkaniom sprawdzamy dostępność sal wystawowych oraz innych pomieszczeń, które są ogólnodostępne dla zwiedzających, a także strony internetowej.

Poprosiliśmy również o wypełnienie ankiety, której wersja internetowa znajduje się na stronie: http://muzeum.glogow.pl/art,907,ankieta-dostepnosc-muzeum-archeologiczno-historycznego-w-glogowie

Kolejne spotkania i konsultacje odbędą się w ciągu najbliższych tygodni, a już wkrótce pojawią się pierwsze usprawnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami!


Zachęcamy do śledzenia postępów przedsięwzięcia na stronie internetowej www.muzeum.glogow.pl w zakładce „Kultura bez barier”.

 

Trzy loga. Pierwsze logo to trzy gwiazdy (żółta, czerwona i biała) na granatowym tle oraz napis Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój. Drugie to biało czerwona flaga Polski oraz napis Rzeczpospolita. Trzecie logo to flaga Unii Europejskiej (złote gwiazdy na granatowym tle) i napis Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-09-16 08:19przez:
Opublikowano:2022-09-16 12:54przez: Paulina Lemańska
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:290

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.